خطر

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

             ...با خود فكر مي‌كنم‌ اين‌ روزها چگونه‌ مي‌شود خطر كرد؟ اصلاً ما را چه‌ به‌ خطر؟ خطر مال‌ آن‌ روزهايي‌ بود كه‌ لباسها يكدست‌ خاكي‌ بود و دلها آفتابي‌؛ و دشمني‌ به‌ وسعت‌ همة‌ جهان‌ جلويمان‌ قد كشيده‌ بود. اين‌ روزها خيلي‌ خطر كنيم‌، يكي‌ از صفحات‌ جنگ‌ روزنامه‌ها را بخوانيم‌ و بس‌!

             اما وقتي‌ ياد فرماندة‌ شهيد «حاج‌اسماعيل‌ فرجواني‌» مي‌افتم‌ كه‌ با يك‌ دست‌، زمين‌ را به‌ آسمان‌ مي‌دوخت‌، همه‌ چيز فرق‌ مي‌كند. حاج‌اسماعيل‌ همان‌ كسي‌ است‌ كه‌ در كربلاي‌4 روي‌ سيم‌هاي‌ خاردار خوابيد تا عمليات‌ عقب‌ نيفتد.

             مي‌خواهم‌ بگويم‌ آقاي‌ دانشجو! «بهمن‌ درولي‌» هم‌ دانشجو بود؛ اما هميشه‌ دغدغه‌ داشت‌ كه‌ بماند و يك‌ متخصص‌ باشد و به‌ كشورش‌ خدمت‌ كند، يا برود و يك‌ شهيد باشد تا آينده‌ را شهيد نكنند. دست‌ آخر خطر را ترجيح‌ داد و رفت‌ و در كمال‌ گمنامي‌ در وصيت‌ نامه‌اش‌ نوشت‌: «قبرم‌ را ساده‌ و هم‌ سطح‌ زمين‌ درست‌ كنيد و فقط‌ با كمي‌ سيمان‌ روي‌ آن‌ را بپوشانيد و با انگشت‌ روي‌ آن‌ بنويسيد: پر كاهي‌ تقديم‌ به‌ آستان‌ قدس‌ الهي‌»

             ... و يادم‌ مي‌آيد قبل‌ از عمليات‌ والفجر8 وقتي‌ برگه‌ سفر حج‌ را به‌ فرماندة‌ شهيد «محمود دوستاني‌» دادم‌ تا پر كند و راهي‌ حرم‌ الهي‌ شود، سر را بلند كرد و گفت‌: «مي‌خواهم‌ بروم‌ پيش‌ خود خدا» ... و در همان‌ عمليات‌ خود را به‌ امواج‌ خطر سپرد و به‌ خدا رسيد.

             هنوز طنين‌ واژة‌ خطر در گوشم‌ مي‌پيچد كه‌ «غلامعلي‌ پوستكنان‌» و «محمدي‌ قاري‌قرآن‌» را مي‌بينم‌ كه‌ لباسهاي‌ غواصي‌ را در آورده‌اند و هر كدام‌ يك‌ آر.پي‌.جي‌ به‌ دوش‌ مي‌گيرند و با كوله‌ پشتي‌ پر از موشك‌، به‌ قلب‌ دشمن‌ مي‌زنند

             ... و من‌ هنوز در حسرتي‌ شگفت‌، انگشت‌ حيرت‌ به‌ دندان‌ گرفته‌ام‌ و زير لب‌ زمزمه‌ مي‌كنم‌:

 ديگرآن‌شب‌هانمي‌آيند،لحظه‌هاي‌ازخداسرشار

 مردهاي‌ كربلاي‌پنج‌، دردهاي‌ كربلاي‌ چار

/ 12 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید مجید

ديگه نمی نويسين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من با اجازه بتون لينکيدم

علي هوشمند

سلام بر سعيدي راد عزيز ! نوشته هاي زيبايت مرا به حال و هوايي ديگر برد ! روزگاراني سرشار كه دارد در غبار جنگ و گريز هاي قدرت آقايان كم و محو مي شود ! اينچنين مباد !

امیر محمد

دوست عزيزم سلام بزرگواری کرديد به من سر زديد پيام پر مهرتان به دستم رسيد از قول بنده از حاج حميد عزيز تشکر کنيد . از دعای خير ما رو فراموش نکنيد يا علی مدد

behzad

سلام . اولا من منتظر جوابم . آن دوست را ديدی ؟ دوما آدرس بده کتاب می فرستم .

علي ياري

سلام رحيم جان ! آقا ما سرما ن کجا بود آن هم از نوع سنگين اش !!!!!!!!!! خيلی مخلصيم واگه دير به دير آفتابی شديم کافيه يه کامنت مثل عباس عبادی بذاری ، سينه خيز ميام تا خود ...، راستی تاکجا .....؟!!!!

alone

مردان اهل خطر رفتند! کسی نيست!

یک مرد

BAYAD ELTEMASET KONAN TA BENEVISI BENEVIS KE HAGH GOOYI / YA HAGH

یک مرد

شما وظیفه دارین که دلایل خود را برای اینکه رای دادین یا ندادین بدون هیچ نوع تفره و یا ترس و محدودیتی در قسمت پیشنهادات وبلاگ من بنویسید

یک مرد

شما وظیفه دارین که دلایل خود را برای اینکه رای دادین یا ندادین بدون هیچ نوع تفره و یا ترس و محدودیتی در قسمت پیشنهادات وبلاگ من بنویسید